Primavera XII – Las Munecas

Stuudio Duende tantsukontsert Primavera XII – Laupäeval 02.06.2018 kell 19:00 Vanemuise teatri väikeses majas

Kaasa teeb flamenkokvartett Castano

Külalisena flamenkoduo Marta ja Richard Moir Kanadast

Primavera XII – Laupäeval 02.06.2018 kell 19:00 Vanemuise teatri väikeses majas

Kalli näitus “Värv lõuendil ja laval”

Värv lõuendil ja laval

Kalli

Juba lapsepõlves suunati mind tegelema kahe kunstivaldkonnaga – maalimise ja tantsimisega. Sellest tulenevalt asusin õppima mõlemat ning lõpetasin 2005. aastal Tartu Kõrgema Kunstikooli maali ja maalingute restaureerimise eriala ning omandasin 2012. aastaks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia etenduskunstide osakonnas tantsukunsti erialal koreograafi ja tantsuõpetaja kutse.
Olen tantsuõpetajatöö kõrvalt seega vabakutseline maali- ja etenduskunstnik. Samas ma pole kindel, et mind on tingimata vaja just nii nimetada. Ma olen lihtsalt õnnelik inimene, kes saab tegeleda just sellega, mis talle meeldib – loomisega. Ka sellel näitusel pidid algselt esitamisele tulema ainult maalid, aga raske oli teist osa loomingust kõrvale jätta. Seda enam, et olen oma tantsuetendustes kasutanud värvi laval või viinud tantsuetenduse ateljeesse ning galeriisse.
Minu maalidel pole nimesid. Olen seni valinud lihtsalt ühe värvitooni ning selle sees tonaalsustega mängides jõudnud kas abstraktse lahenduse või monokroomse naisfiguurini. Tõsi, sellelt näituselt leiab lõpuks ka ühe meesfiguuri ning viimaste aastate maalid on muutunud kirevamaks.
Seevastu tantsuetenduste sari kannab just pealkirjadena värvinimetusi. Neist esimene lühike töö sai pooljuhuslikult pealkirjaks “Roosa”. Järgmised „Valge“, „Must“, „Punane“ (koreograafi kutse diplomilavastus) „Roheline“ ja “Kollane” (2017. aasta Eesti teatri aastaauhindade tantsuauhinna nominent) olid juba teadlik valik.
Kui kõigi eelnevate etenduste puhul on koos pealkirjaga mingil määral ka esialgne idee kohe olemas, siis “Sinisega” otsustasin lasta asjadel ise juhtuda. Lasin sõnal või värvil “sinine” ennast ise luua.
Hetkel veel loomisprotsessis etendust “Sinine” näeb 8. ja 15. aprillil Karlova Teatris ning 28. aprillil Viljandis Koidu Seltsimajas, Viljandi Tantsunädala raames.
Meeldivat värvide (lõuendil või laval) vaatamist soovides
Kalli

Flamenkotantsu meesterühm

Tantsustuudio Duende ootab mehi flamenkotantsu meesterühma,

Esimene tund 9. jaanuaril 2018 kell 19.15 Lille Majas (Lille tn 9) I korruse saalis.

Registreerumine 2017

Flamenko – Lille Maja I korrus, Lille 9  õpetajad Tiina Pikas, Kalli Pikas
Kõhutants – Pikk 14, II korrus õpetaja Leena Mägi
India tants – Pikk 14, II korrus õpetaja Triinu Heinsoo

Tunnid algavad flamenkorühmadele  ja kõhutantsurühmadele 4. septembril ning flamenko lasterühmale ja  india tantsu rühmale 5. septembril .

Registreerida saab ka meiliaadressil: tiina.pikas@mail.ee (flamenko-ja india tants); leenakene@gmail.com (kõhutants).

Avatud on laste algajate (1.-4.klasside õpilased) ja laste edasijõudnute flamenkorühmad ning noorte ja täiskasvanute flamenko-ja kõhutantsu algajate rühmad. Esimest korda on meie stuudios võimalus õppida ka india tantsu.

Stuudiomaks 2017
Flamenko, kõhutants ja india tants 36€ kuus; 1xpääse 7€.

Flamenko lasterühm 2017 26€ kuus

Stuudiomaks tuleb tasuda iga kuu 15. kuupäevaks sularahas!
Ülekandega Duende arvele saab maksta ainult I ja II poolaasta või kogu õppeaasta maksu. I poolaasta 30. septembriks ja II poolaasta 29. veebruariks.