N. juuli 16th, 2020

Stuudio Duende

MTÜ Flamenkotantsustuudio Duende

India tants

India klassikaline tants bharatanatyam on välja kasvanud Lõuna-India iidsetest templitantsudest, mille ajalugu ulatub enam kui 2000 aasta taha. See stiil hõlmab endas tähenduseta, nn puhast tantsu nrittat ja tantsulist pantomiimi abhinayat, mille abil jutustatakse lugusid India mütoloogiast. Tantsukeelele on omaseks fikseeritud ülakeha; väljapoole pööratud ning põlvedest painutatud jalad, mis muuhulgas löövad rütmi; kombinatsioonid tähenduslikest käemärkidest (mudradest) ja väljendusrikas miimika.

Bharatanatyam pakub ühtlasi nii arvestatavat füüsilist koormust, mõnusat koordinatsiooniharjutust kui emotsionaalset eneseväljendust. Ehkki algselt esitasid seda templitantsijannad, on tänapäeval tantsijateks nii naised kui mehed ning stiili harrastatakse üle kogu maailma.

Treeningtundi sobib mugav, vaba liikumist võimaldav riietus (jalas võiksid olla püksid), harjutatakse ja tantsitakse paljajalu. Aasta jooksul omandame põhilise tantsutehnika ja jõukohase koreograafia ning kevadel ootab ees esinemine stuudio kevadkontserdil.

Kohtumiseni trennis!

Õpetaja Maare Heinsoo-Kiiver
Õpetaja Triinu Heinsoo
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.