N. juuli 16th, 2020

Stuudio Duende

MTÜ Flamenkotantsustuudio Duende

Flamenko

 

Flamenkotantsu õpetusega alustasime 1999. aastal. Sellest ajast alates on stuudio kasvanud märgatavalt ning erinevate tasemetega rühmigi on juurde tulnud. 2003. aastal lisandusid lasterühmad, mis esimesel aastal töötasid kahes vahetuses hommikuti ja õhtuti.

2006. aastast jätkab 7 – 12 aastastele lastele kaks õhtust rühma – algajatele ja edasijõudnutele. Lastel toimub kuus kaheksa 60 minutilist treenintundi. Täiskasvanute ja noorte rühmadel vanusepiiri ei ole. Täiskasvanutel toimub kuus kaheksa 75 minutilist treeningtundi.

Esimeseks tantsuks täiskasvanutel on Lõuna-Hispaania Andaluusia maakonna mustlaste tants “Sevillanas.” See õpetab vajalikku kehahoiakut, lihtsamaid rütmiharjutusi, käte ja jalgade liikumisi, sealhulgas korrektset plaksutamistehnikat ning ka esimesi koputusi. “Sevillanasel” on neli kindla struktuuriga salmi, mis võimaldavad ka võõrast partnerist ning improviseerimisest hoolimata alati kaasa lüüa. Pole oluline tantsupartnerite sugu, vanus ega tantsuoskus. Pealegi võib vahetada iga salmi vahel partnerit või tantsida ka päris üksi. Lisaks võib kasutada ka kastanjette, lehvikut või miks mitte ka tamburiini.

Edasijõudnud tuletavad uue aasta algul kõigepealt meelde erinevates suvelaagrites õpitud tantsud ning asuvad siis erinevaid uusi tantse õppima. Erineva tantsukogemusega rühmad õpivad nii erinevaid rumbasid, fandangoseid, guajiraseid, tangoseid, alegriaseid, buleriaseid kui ka teisi akadeemilisi ja autoritantse. Tähelepanu pööratakse nii tehnikale kui ka improvisatsioonile.

Kuigi valdav enamik tantsijatest on meil stuudios alati olnud naised on ikka iga aasta leidunud ka mõni meesterahvas, kes meie tundidesse on tulnud. Karta ja häbeneda pole meestel mõtet, sest flamenko võimaldab väljendada nii kirge, hingejõudu kui ka mehisust ja osavustki. On ju maailma parimad ja tuntuimad flamenkotantsijadki mehed. Endast parima saab anda flamenkotrennis nii härjavõitleja kui Don Juan, Desperaadost rääkimata, ka publiku tähelepanu ja tormiline vastuvõtt on esinemistel tagatud.

Flamenkotantsu jaoks ei ole palju vaja, natuke püsivust ja kannatlikkust alguses et omandada tantsija põhitööriistad – sammud, koputused, plaksud ja liikumise. Esinemisjulgus ja improviseerimisoskus kasvavad kindlasti uute teadmiste ja oskuste omandamisega. Trennis on hea kui on tugevad 3-5 cm kontsaga kinnised kingad. Parem kui on spetsiaalsed flamenkokingad, millel on tugevam nina et varbaid ära ei põrutaks ja taldade ninaosa ja kontsa alt tihedalt väikseid naelu täis löödud, et ikka paremini klõbiseks. Kingade muretsemisega ei ole ka probleemi, sest Tartus kohapealt saab Jakobi Jalatsist neid päris oma jala järgi tellida.

Trennis sobib küll iga pikk ja lehviv seelik, parem kui on nt. ratasklošš. Kui esinemiseks läheb, siis on Duende juhendajalt võimalik saada nii lõiget kui ka nõu et ise või õmblejal lasta ka kostüüm valmis õmmelda.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.