N. juuli 16th, 2020

Stuudio Duende

MTÜ Flamenkotantsustuudio Duende

Meist

MTÜ Flamenkotantsustuudio Duende eesmärgiks on läbi aegade olnud flamenkotantsu ja flamenkokultuuri õpetamine hispaania rikkaliku folkloori kaudu ning osalemine vabariiklikel ja rahvusvahelistel festivalidel. Samuti uue repertuaari tutvustamine ning töö meie parimate ja välismaiste tantsuõpetajate käe all. Lisaks treeningutele toimuvad kostüümiõmblustunnid, kus tutvustatakse kostüümi ajalugu ning antakse teadmisi esinemiskostüümide õmblemisel ja juurdelõikamisel.

Stuudio Duende alustas 1999. aastal flamenkotantsu õpetusega Tartus. Meie tegevuspaik on Lille Maja ja nii iseseisvalt kui ka koostöös paljude erinevaid stiile harrastavate tantsukollektiividega oleme igal aastal osalenud erinevatel kontsertidel ja pidudel nii Tartus kui ka mujal Eestis. Juba traditsiooniks on saamas kevadised kontserdid Primavera Tartu Sadamateatris.

2005. aasta sügisel lisandusid ka kõhutantsutrennid Liisi Taniroo ja Leena Mägi käe all. 2007/2008 jätkab kõhutantsu õpetamist Leena Mägi.

2003. aasta sügisel alustas tööd kaks eraldi flamenkotantsu esinemisrühma 6-9 aastastele lastele, üks hommikuses, teine õhtupoolses vahetuses-. 2006. a. jätkavad algajate ja edasijõudnumate lasterühmad 7-12 aastastele.

2017. aasta sügisel lisandusid india tantsu trennid Triinu Heinsoo juhendamisel.

Õpetajad

Tiina Pikas – flamenkotants, stuudio kunstiline juht
Kalli Pikas – flamenkotants
Leena Mägi – kõhutants
Triinu Heinsoo – india tants
Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.